Nowe technologie

Doradzam w transakcjach transferu technologii o zasięgu globalnym, projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych projektów i e-commerce.

Na potrzeby moich Klientów zajmuję się doradztwem w zakresie projektowania, tworzenia, programowania i prowadzenia stron internetowych, serwisów tematycznych, platform B2B i e-commerce. Opracowuję rozwiązania dla software house’ów, wydawców i twórców gier komputerowych, aplikacji mobilnych, administratorów stron internetowych, portali społecznościowych i dostawców usług.
Wspieram procesy transferu technologii o zasięgu globalnym na wszystkich etapach jej życia- od wdrożenia, poprzez ochronę i komercyjnego wykorzystania.

Prowadzę procesy sądowe w przedmiocie złożonych rozwiązań technologicznych, ochrony praw autorskich do aplikacji mobilnych i oprogramowania oraz związanych z prowadzeniem portali internetowych oraz blockchain.

Wspieram negocjacje oraz przygotowuję umowy na etapie tworzenia oprogramowania, planowania, projektowania, wdrażania systemu, utrzymania i rozwoju.
Przygotowuję różnorodne umowy na korzystanie z oprogramowania jako usługi.
Doradzam w transakcjach transferu technologii: sprzedaży licencji, know-how, znaków towarowych, sporządzaniu umów handlowych i joint venture.
Sporządzam umowy z instytucjami naukowo-badawczymi, instytucjami publicznymi i przedsiębiorcami.
Doradzam w zakresie praw konsumentów, klauzul niedozwolonych i postępowań reklamacyjnych.
Doradzam w działaniach e-marketingu i social media (Youtube, blogosfera, influencerzy, serwisy społecznościowe).